Як вибрати міжкімнатні двері? – Десять порад.
|
22.10 |
|
Перед початком будівництва або ремонту кожен замовник прораховує бюджет, уявляє, як, з яких матеріалів, він хоче відремонтувати або побудувати, затверджує дизайн-проект і тільки потім приступає до реалізації задуманого. Перед тим як купити в будинок нову річ, всі ми спочатку цікавимося її якістю, зовнішнім виглядом і обов'язково ціною. Перед купівлею міжкімнатних дверей Вам назвуть їх ціну, але специфіка в тому, що для кожних дверей остаточна ціна буде різною. Ціна міжкімнатних дверей, залежить від матеріалу, з якого вони зроблені, якості та дизайну, комплектації, виду скла або вітражів, фурнітури та інших факторів. Тому і шукати потрібно не тільки міжкімнатні двері за прийнятною ціною, але чітко уявляти, якої якості міжкімнатні двері необхідні саме Вам, щоб не переплачувати за ті двері, без яких цілком можна обійтися, і не платити за ті, які незабаром треба буде замінити. Ми не гарантуємо, що зробимо з Вас великих фахівців у галузі виробництва міжкімнатних дверей, але обіцяємо, ви будете чітко уявляти, що купуєте. Чи відповідають обрані Вами міжкімнатні двері необхідній якості, довговічності, легкості догляду за ними, ціною, іншим тонкощам купівлі, знання про які ще пригодяться, оскільки з купівлі дверей або вікон все тільки починається.
Починаючи ремонт або будівництво при покупці міжкімнатних дверей, більшість задають слушні питання:
|
– Як правильно зняти розміри дверного отвору?
Щоб правильно зняти розміри дверних отворів, потрібно багато знати і вміти. Тому-то цим займаються спеціально навчені фахівці.
Почнемо з того, що зняття розмірів дверей - перший правильний крок до виробництва та монтажу ідеальних міжкімнатних дверей. Монтаж - не менш важливий елемент встановлення міжкімнатних дверей, ніж їхнє виготовлення на виробництві. Тому важливо, щоб не тільки монтаж міжкімнатних дверей, але й зняття розмірів проводилося фахівцем. Він врахує тепловий і звуковий режим, вологість кожної кімнати, інші важливі моменти, а відмовившись від допомоги фахівця і заощадивши трохи грошей, ви ризикуєте помилитися, і двері треба буде міняти або розширювати отвір, що теж досить клопітно. Якщо ж ви не боїтеся роботи, і маєте поняття про елементарне будівництво, то в мережі можна багато прочитати про правильні заміри отворів міжкімнатних дверей, і на свій страх і ризик, замовити міжкімнатні двері за власноруч знятими розмірами.
|
– Нас здивувало те, що замірщики ретельно знімають розміри всіх дверних отворів. Хіба не існує стандартних розмірів дверей у наших будинках?
Кожні двері різні і розміри їх неповторні, тому дуже важливо замовити міжкімнатні двері саме під ваші унікальні розміри, а не купувати стандартні міжкімнатні двері, монтаж яких буде не простою справою. При монтажі монтажники міжкімнатних дверей постійно зіштовхуються з такими специфічними складнощами, як геометрично неправильні форми отворів, різна товщина стін, і розбіжність розмірів дверей у кресленнях з реальними розмірами міжкімнатних дверей. Все це суворі будні наших будівельників, але при правильному підході, ці неузгодженості за допомогою досвіду і знань хороших фахівців можна вирішити, і ваші двері будуть замонтовані так, що ніхто і не дізнається про колишні проблеми.
Щоб більше уявляти собі, про що йде мова, перейдемо безпосередньо до конструкції дверей:
Дверне полотно міжкімнатних дверей – в більшості випадків нав'язується думка, що дверно полотно міжкімнатних дверей, це і є самі міжкімнатні двері, це далеко не так, хоча саме якість дверного полотна визначає якість хороших, добротних внутрішніх дверей призначених для багатоцільового та тривалого використання. Крім матеріалів, з яких виготовлено полотно міжкімнатних дверей, має величезне значення і його конструкція:
- його вага,
- міцність,
- стійкість до вологи,
- ультрафіолетового випромінювання,
- механічних пошкоджень,
- а також звукопоглинальні і теплоізоляційні властивості.
|
|
Міжкімнатні двері з порогом чи без, лиштва потрібна чи можна без неї обійтися, всі ці опції глибоко індивідуальні для кожного приміщення і дверей, проектуються під конкретного замовника, але все, ж деякі хитрощі потрібно знати і тут.
|
Поріг в міжкімнатних дверях потрібен і переважно застосовується в коморах, ванних туалетних кімнатах і в інших приміщеннях там, де необхідно, по тим чи іншим причинам максимальна щільність закривання міжкімнатних дверей. І навпаки, поріг не потрібен там, де замовником задуманий однаковий в обох приміщеннях дизайн підлоги, килимового покриття, або є необхідність возити різні коляски, візки, каталки і т.п., або він просто буде заважати пересуванню маленьких дітей, або людям старшого покоління.
Лиштва в міжкімнатних дверях передбачена для ошатності міжкімнатних дверей, надання їм цілісного закінченого вигляду, і звичайно ж, закривання монтажної щілини. Хоча в сучасному будівництві є багато інших рішень в залежності від оздоблення стін приміщення, і побажань замовника. Наприклад, відкоси - вони бувають різні, як і сама їх обробка, крім стандартних малярних поверхонь, можлива обробка плиткою, багетами або пластиковими відкосами. Але самий оптимальний варіант прикрашання міжкімнатних дверей все ж, з одного боку дверей відкіс, а з іншого, по краю якого і встановлені міжкімнатні двері, лиштва.
– Якою має бути фурнітура для міжкімнатних дверей?
Будь-який предмет незалежно від його призначення характеризується якістю, так само і дверна фурнітура, ціна якої і термін експлуатації, безпосередньо залежать від її якісних характеристик. Хоча це не завжди правило, але в деяких випадках продавці фурнітури, найчастіше у великих супермаркетах, завищують ціни на недорогу фурнітуру, від чого її якість краще не стає. Тому все-таки, треба провести невелике дослідження відгуків, цін та якості дверної фурнітури, щоб не міняти її вже через півроку експлуатації, несучи при цьому фінансові збитки.
Є кілька основних варіантів комплектацій дверної фурнітури необхідної для міжкімнатних дверей:
-
Дверна ручка - просто ручка з врізаним в дверну стулку язичковим механізмом, має дуже широкий спектр застосування, особливо для дверей, де немає необхідності в замиканні їх на ключ.
-
Дверна ручка і замок з механізмом запирання зсередини WC вороток - як правило, використовуються у ванних або туалетних кімнатах, санвузлах.
-
Дверна ручка і замок з ключами - використовуються для внутрішніх дверей в більшості випадків, для офісів і кабінетів, гаражів, підвалів, горищ і так далі, скрізь, де закриті двері часто захищають приміщення від несанкціонованого доступу.
Почнемо з того, що більшість виробників продають стандартні міжкімнатні двері без фурнітури взагалі. Мотивуючи це тим, - що «фурнітуру для міжкімнатних дверей повинен вибирати сам покупець», або «невідомо які двері будуть, праві чи ліві», вони взагалі не турбуються її врізкою в двері чи пропозицією більшого вибору дверних ручок, циліндрів, інших аксесуарів для міжкімнатних дверей. Вони пропонують у комплекті з дверним полотном максимум дверний замок з не складним ключем, і той не високої якості, під який підходить певний вид ручок, і який, швидше за все, буде замінений. Зазвичай, роботи по врізці фурнітури лягають додатковими витратами на покупців: або безпосередньо в гіпермаркетах, які надають подібні послуги, але там ще й чергу треба вистояти у кілька днів, або все ще і посилюється пошуком хорошого майстра, який з дверного конструктора сумнівної якості, може зібрати якісний дверний блок. Тому при купівлі міжкімнатних дверей поцікавтеся, в якому вигляді ви їх купуєте, і в яку суму виллється їх збірка, «доведення» і монтаж.
На ринку фурнітури для міжкімнатних дверей, пропонується величезна кількість різної фурнітури: різні виробники, з різних країн, декількох десятків кольорів, і кілька сотень форм дверних ручок, можна вибирати все що подобається і душі завгодно. Тільки не треба захоплюватися і розрахувати правильно свій бюджет, щоб через купівлю дорогої фурнітури не довелося заощаджувати на дверях, і не постраждала якість самих міжкімнатних дверей. І навпаки занадто дешева фурнітура не зіпсувала позитивні враження від експлуатації якісних міжкімнатних дверей.
|
|
– Навіщо в дверях знизу є спеціальні дірочки або решітки?
Це - дверна припливна вентиляція, яка обов'язкова для міжкімнатних дверей, які призначені для приміщень з великими значеннями вологості повітря: ванни, туалети, сауни, басейни, кухні, комори і навіть якщо є в цих приміщеннях примусова витяжна вентиляція, без припливної дверної вентиляції, швидше всього не обійтися. Якщо у вас немає іншої вентиляції, то сміливо замовляйте цю опцію, і ви убережетеся від підвищеної вологості, та її наслідків, таких як: грибок, цвіль і т.д.
|
|
– Як визначити праві двері чи ліві?
Для цього потрібно стати перед дверима так, щоб вони відкривалися «НА СЕБЕ» якщо ручку зручно узяти правою рукою, то і двері будуть праві, якщо «НА СЕБЕ» тягнете лівою рукою, - вони ліві, пам'ятайте, кожні двері можуть відкриватися тільки вліво або вправо, після врізання фурнітури і петель, виправити це буде неможливо.
– Які максимальні розміри прийнятні для міжкімнатних дверей?
Якщо будівництво проводиться з нуля, то розміри дверей залежать від замовника його вимог до конкретних приміщень, їх призначення, світлового, шумового, теплового режимів, і тут широке поле для впровадження найсміливіших дизайнерських думок з підбору міжкімнатних дверей. Якщо ж мова йде про ремонт приміщення, то доцільніше дотримуватися розмірів вже існуючих дверних отворів, для цього під замовлення фірми виробники виготовляють двостулкові міжкімнатні двері, або так звані двері «півторачки», тобто двостулкові двері з однією широкою і однією вузькою стулками, в залежності від розміру дверного отвору. Також будь-які двері, загальна висота яких більше оптимальної висоти дверних стулок, можуть бути укомплектовані фрамугою, це верхня, як правило, та що не відкривається частина дверей, найчастіше виконана з того ж скла яким засклені стулки міжкімнатних дверей.
|
|
|
– Яка оптимальна комплектація дверей?
Більшість виробників міжкімнатних дверей ставлять метою, все ж кількість вироблених дверних комплектів, а не якість дверних блоків, і пропонують дверний конструктор, в якому комплектуючі та фурнітура, в деяких випадках можуть обійтися в таку ж суму, що й сам дверний конструктор. Тому що, складання та підганяння всіх елементів дверного блоку, врізка дверної фурнітури забирає набагато більше сил і часу, ніж серійне виробництво дверних стулок і погонажу до них.
Комплектації у кожного виробника міжкімнатних дверей можуть бути різні, але перевагу треба надавати тим дверям, які зібрані на виробництві, а не «на колінах, підручними засобами», після правильного монтажу, вони прослужать набагато років довше.
– Чи потрібна гарантія для міжкімнатних дверей?
Як і будь-який інший товар, міжкімнатні двері краще всього купувати з гарантією, інша справа, що гарантійні зобов'язання несуть далеко не всі продавці або виробники дверних незібраних конструкцій. І якщо навіть, є якийсь гарантійний талон, то гарантія (до смішного доходить) діє до моменту розпаковування дверного полотна. А якщо після розпакування виявлені дефекти, довести що-небудь буде проблематично. Тому міжкімнатні двері потрібно замовляти з монтажем і приймати актом приймання після привозу і монтажу їх у ваш дверний отвір. З цього моменту і буде діяти гарантія, у дійсно хороших дверей вона буде не менше 3 років, що буде гарантувати вам впевненість виробника в якості своїх міжкімнатних дверей, як правило, при правильній експлуатації, вони прослужать навіть довше 10 років.
|
– Як вибрати додаткові аксесуари для міжкімнатних дверей?
Все, починаючи від одягу і закінчуючи автомобілями або телефонами, доповнюється аксесуарами. Точно так само, і міжкімнатні двері доповнюються, підкреслюють свою індивідуальність саме аксесуарами, яких є велика кількість: брелки для ключів від ваших дверей, таблички з позначенням призначення приміщення, або ідентифікацією його власника, і навіть в кожному готелі висять «Не турбувати». Але головними аксесуарами для міжкімнатних дверей є все ж скло, віражі і дверна фурнітура.
|
|
– Скло та вітражі як прикраса або тюнінг міжкімнатних дверей?
Жінки це називають прикрасами, чоловіки - тюнінгом, так чи інакше до якого предмету це б не відносилося, оздоблення, яке виділяє чи концентрує увагу на предметі, підкреслює його переваги або індивідуальність, також відіграє істотну роль, вписуючи міжкімнатні двері в загальний дизайн або виділяючи їх, звертаючи на себе увагу. У міжкімнатних дверях ця роль відведена художньому склу в різних варіантах його обробки, яких існує величезна кількість варіантів, різновидів і технологій, в залежності від польоту думки дизайнера, і фінансових можливостей замовника. Найпоширенішим тюнінгом міжкімнатних дверей є вітраж, вироблений в різних стилях і за різними технологіями, без якого все ж міжкімнатні двері не мають вигляду, або виглядають сухо без родзинки. Тому краще, звичайно, міжкімнатні двері виглядають з вітражами, нехай навіть, не найдорожчими. Якість, технологія і ціна виробництва вітражів справа фахівців, але якщо ви замовите вітраж за власними ескізами, то ваші гості будуть приємно здивовані дизайнерським і індивідуальним видом ваших міжкімнатних дверей, нехай з не найдорожчим вітражним склом.
|
|
– Матеріалів, з яких можуть бути виготовлені міжкімнатні двері багато, і з різними технічними характеристиками, що ж вибрати?
Тепер більш докладно про переваги пластикових дверей перед звичайними дерев'яними, або дверима МДФ: по-перше, дифузійні процеси (зсихання деревини, поява тріщин) навіть у самому добре обробленому дереві практично не припиняються; по-друге, лакофарбові матеріали, якими просочуються і покриваються дерев'яні вироби, більш шкідливі, ніж сам ПВХ із якого виготовляють пластикові міжкімнатні двері; і нарешті, по-третє, догляд за міжкімнатними пластиковими дверми, набагато, простіше - не потрібно кожні два-три роки приділяти час і продовжувати вкладати гроші у вигляді відновлення лаку, фарби і т.д.
|
Пластикові міжкімнатні двері, на відміну від дерев'яних і їм подібних незамінні, як: двері для санвузлів, двері для ванної, двері на кухню, двері в коридор. Тобто в приміщеннях з великим перепадом значень вологості і температури повітря з різних сторін дверей. Крім того, міжкімнатні двері ПВХ володіють антибактеріальною поверхнею, при правильному догляді за якою, наявність будь-яких мікроорганізмів виключено повністю. Такі властивості міжкімнатних дверей, мають вирішальне значення при виборі дверей для приміщень з підвищеними вимогами до стерильності. Це: двері для: лікарень, санаторіїв, внутрішні двері для аптек, двері для лабораторій, двері для фармацевтичних виробництв, двері в харчоблоки, м'ясні і молочні сховища, двері для їдалень, варильних цехів і т.д.
– І що, ви запитаєте, у міжкімнатних дверях найголовніше?
Найважливіше в кожному виробі, як і в міжкімнатних дверях, - золоте співвідношення ціна-якість, саме слідуючи цим критеріям, досвідчені покупці не дадуть себе обдурити досвідченим продавцям. Важливо розуміти, в яке приміщення і для чого вам потрібні, саме ці міжкімнатні двері, якщо вони призначені в підсобку для робітників на кілька місяців, то цю функцію виконають і найдешевші міжкімнатні двері, якщо передбачуваний термін служби міжкімнатних дверей 10 і більше років до наступного ремонту, то бажано вибрати двері відповідної якості, не сильно намагаючись заощаджувати, оскільки теза, - «скупий платить двічі» доведена, і є цьому багато прикладів, вибирайте міжкімнатні двері в своєму розумінні ціна + якість.
Після прочитання цієї статті ви вже майже фахівці, але ще трохи важливих зауважень і ваші пізнання у виборі міжкімнатних дверей будуть на ще більш високому рівні. Отже, щоб добре орієнтуватися в якості пропонованих на різний смак, колір і гаманець міжкімнатних дверей, крім вищесказаного, є ще кілька нюансів. Якісний дверний блок повинен мати ширину дверної коробки не менш 80мм і товщину не менше 40 мм, яка в ідеалі повинна бути вироблена з хорошого міцного матеріалу, наприклад зрощеної по довжині деревини, яка, в свою чергу надає їй жорсткості і конструктивної міцності, а розміри дозволяють врізати петлі і прикріпити лиштву. Оскільки МДФ ХДФ інші паперово-деревні композити мають низьку жорсткість, конструктивну міцність, тягнуть зі стін вологу і незабаром набухають, а товщини такої дверної коробки не вистачає для кріплення лиштви.
|
|
– У чому переваги пластикових міжкімнатних дверей? Невже дерево гірше?
Звичайно, дерев'яні двері звичні і приємні. Вони володіють теплотою і міцністю, але технологія їх виробництва складна і дорога, а при низькій якості деревини або не правильній її обробці, дифузійні процеси руйнують двері, укорочуючи при цьому термін їх експлуатації, і приносячи своїм власникам прямі збитки. Та й натуральні матеріали в століття полімерів стають усе дорожче, тому вироблені з дотриманням сучасних вимог двері з дерева, виготовлені за технологічно складною технологією на дорогому обладнанні, по кишені тільки дуже заможним людям, вони зможуть собі дозволити щорічний їх ремонт. Типові будинки, як і раніше оснащують дверима невисокої якості, які виготовлені з найдешевших порід дерева або МДФ по сильно застарілій технології, які новосели, звичайно в перший же рік, викидають, міняючи їх на міжкімнатні двері: міцні, без конструктивних недоліків, зі своїм дизайном, і більш кращою якістю.
|
|
– Які фактори такого успіху пластикових дверей в сучасному будівництві?
Двері із ПВХ порівняно недавно з'явилися на ринку, однак вже встигли зайняти міцні позиції й істотно потіснити дерев'яні та МДФ двері в силу цілого ряду переваг. Пластикові двері легкі, - в середньому дверна стулка важить 12-17 кг, що набагато легше аналогів, користуватися таким дверима одне задоволення і маленьким дітям і людям у віці, але головне чим легше двері, тим довше термін їх експлуатації. Двері із ПВХ вологостійкі, що відіграє важливу роль при використанні міжкімнатних пластикових дверей у приміщеннях з підвищеною вологістю: санвузли, ванні кімнати, кухні, сауни, душові кабіни, кладові, підвальні або горищні приміщення. Пластикові двері завдяки застосуванню пінополіуретану - відмінного теплоізолятора, добре захищають приміщення вашого будинку, квартири або офісу, від холоду і спеки в умовах суворої зими та спекотного літа; в процесі експлуатації не вимагають фарбування і ремонту, вони прості у догляді і експлуатації. Міжкімнатні пластикові двері герметичні завдяки своїй подвійній чверті та ущільнювачу, в силу чого володіють прекрасними теплозахисними і шумоізолюючими властивостями.
Ще однією незаперечною перевагою міжкімнатних пластикових дверей є універсальність їх використання: вони чудово вписуються в будь-який будинок від індивідуального котеджу до "хрущовки", від офісу і громадських будівель і до медичних та навчальних закладів, скрізь, де поєднання якості, міцності, зовнішнього вигляду і прийнятної ціни, є вирішальним чинником при виборі міжкімнатних дверей.
|
|
– Що таке ПВХ?
Полівінілхлорид - скорочено ПВХ - це синтетичний полімер, що є найпоширенішим видом пластмаси. Пластик відрізняється заданою міцністю, легкістю і вологостійкістю, а також універсальний і економічний у застосуванні. Майже всі відомі нам предмети повсякденного побуту зроблені з того чи іншого різновиду пластикових полімерів, починаючи з корпусів побутової техніки: телевізори, чайники, кавоварки, кухонні комбайни, мобільні телефони і закінчуючи банальними відрами і тазами, та одноразовою посудою.
Завдяки своїй міцності і довговічності ПВХ знайшов широке застосування у виготовленні міжкімнатних пластикових дверей, вікон і дверей із ПВХ профілю. Відходи ПВХ можуть піддаватися переробці до 5 разів без усякої втрати якісних характеристик вихідного матеріалу. Таким чином, ПВХ, що сьогодні застосовується, теоретично може бути придатний ще 300 років. Застосування цього штучного матеріалу робить цілком реальною мрію екологів про замкнутий кругообіг матеріалу.
|
– Чи є пластикові двері екологічно безпечними?
ПВХ є екологічно чистим матеріалом, він нейтральний до дії хімічних речовин і не схильний до деформацій при впливі на нього різних кліматичних умов. Вплив лугів також не змінює характеристики пластику. У Німеччині, яка славиться своїми дослідженнями на предмет нешкідливості всіх без винятку навколишніх предметів, він рекомендований для застосування при виготовленні дверей навіть для дитячих і медичних установ. З того ж пластику виготовлені меблі, посуд, дитячі іграшки та багато інших оточуючих Вас предметів.
Пластик провідних німецьких виробників, який використовується у виробництві міжкімнатних пластикових дверей, пройшов всі сертифікаційні випробування, його безпечність підтверджена гігієнічними сертифікатами Міністерства охорони здоров'я України.
– Чули, що при горінні пластик виділяє "шкідливі речовини"...
Пластик є важко-займистим, самопогасаючим і не підтримуючим горіння матеріалом. На відміну від дерева, яке горить при 210 градусах за Цельсієм, ПВХ погано загоряється, і то це можливо при температурі вище 350 градусів.
Якщо ПВХ спалахує, він виділяє водяну пару і хлороводень - кількості останнього сильно малі і їх виділення може призвести хіба що до корозії конструкцій з металу.
Небезпеку для людини становить чадний газ, а також леткі сполуки, які виділяються при горінні будматеріалів та меблів. Отже, ПВХ не представляє високу небезпеку при горінні і не підвищує ризик розвитку пожеж.
Випробування на вогнестійкість, проведені із пластиковими дверима в екстремальних умовах показали, що протягом півгодини вони витримують температуру + 150 градусів за Цельсієм без появи тріщин, міхурів і лущення, а при + 100 - цілих 3 години. Пропонуємо для порівняння таблицю:
ПВХ дерево
t займання від зовнішнього джерела 350 - 400°С 210-270°С
Але, взагалі, у житлових приміщеннях багать краще не розводити. У разі пожежі - дзвоніть 101.
Купівля міжкімнатних дверей - справа відповідальна.
Ви вкладаєте гроші на багато років. Тому не полінуйтеся і проведіть невелике дослідження якості, комплектації, зовнішнього вигляду і цін присутніх на ринку міжкімнатних дверей. У міжкімнатних дверях важливо все: як комплектуючі, так і дверний блок в зборі чи ні, з фурнітурою або без, зі склом, вітражем або без нього, монтаж входить у вартість чи ні, який гарантійний термін експлуатації забезпечує виробник. Інакше, понесені додаткові витрати не дозволять вам якісно завершити розпочатий ремонт або будівництво, а неякісні або занадто дорогі міжкімнатні двері не принесуть морально задоволення від виконаної роботи.
Сподіваємося, Ви не хочете зробити марне придбання міжкімнатних дверей, трошки вигравши в грошах, або потратити весь бюджет ремонту на одні двері? А за допомогою набутих знань зробите правильний вибір міжкімнатних дверей, які будуть служити вірою і правдою весь призначений їм термін.
У будь-якому випадку після прочитання цієї статті ваші пізнання в області придбання міжкімнатних дверей стали більш глибокими, і ви кваліфіковано можете задавати будь-які питання продавцям або виробникам міжкімнатних дверей. Удачі!
|
|